Принц Хари получил 32 пропуснати обаждания от кралица Елизабет II в деня на смъртта на дядо си.
32 пропуснати повиквания видял принц Хари, когато се събудил на 9 април 2021 г. Това беше денят, в който почина дядо му, Филип, херцогът на Единбург. Кралица Елизабет II се опитала да се обади на внука си.
Това съобщава изданието Express, като се позовава на книгата с мемоарите на принца „Резервният“.
„Хари… дядо ти си отиде“, чул принцът по телефона.
В мемоарите Хари нарича този диалог с баба си „кратък и сърцераздирателен“. Той казва, че в този ден си спомнил остроумието на дълголетния си дядо и „леденото чувство за хумор“.
Припомняме, че през февруари 2022 г. дядото на Хари, херцогът на Единбург, беше приет в болницата заради заболяване и претърпя сърдечна процедура. Почина на 100-годишна възраст на 9 април.
Съпругът на Елизабет II беше погребан в параклиса „Сейнт Джордж“ в замъка Уиндзор на 17 април. А самата кралица почина на 8 септември на 96 години.